Prehľad kľúčových výziev a rizík, ktorému čelí odvetvie a príklady niektorých konkrétnych riešení v praxi.
SPÍKRI:
FABIO SACCHI, DHL
Fabio Sacchi je spíkrom v diskusnom paneli INOVÁCIE & RECYKLÁCIA: NAJLEPŠIA (DIVERZIFIKAČNÁ) STRATÉGIA PRE AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL?
Príspevok s názvom: EV Circular Economy: a brand new Logistics ecosystem?
Fabio Sacchi je viceprezident pre rozvoj komerčného podnikania elektrických vozidiel (EV)pre DHL Team EV. Jeho práca sa zameriava na podporu nových vývojových a logistických riešení, ktoré zodpovedajú novým obchodným modelom zákazníkov v ekosystéme elektromobilov. Fabiova kariéra trvá viac ako 30 rokov v odvetví dopravy a logistiky, z ktorých 15 sa venoval automobilovému priemyslu.
Vďaka svojim skúsenostiam sa stal odborníkom v oblasti špedície, expresného a dodávateľského reťazca, ktorý podporuje inovácie a riešenia aplikované špeciálne pre automobilový sektor.
Počas svojej kariéry schválil rôzne manažérske zodpovednosti, ktoré ho priviedli do všetkých kútov sveta.
MARTIN DROZD, Jaguar Land Rover
Martin Drozd je spíkrom v diskusnom paneli INOVÁCIE & RECYKLÁCIA: NAJLEPŠIA (DIVERZIFIKAČNÁ) STRATÉGIA PRE AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL?
V Jaguar Land Rover Slovakia s.r.o. pracuje viac ako 7 rokov (od 1.8.2017). a v automobilovom priemysle pracuje nepretržite od roku 2001 tj. viac ako 23 rokov, najprv v dodávateľskom reťazci, neskôr priamo v OEM.
V profesionálnej oblasti sa venuje dekarbonizácii priemyselných činností a procesov, environmentálnym manažérskym systémom a vo všeobecnosti priemyselnej ekológii v nadväznosti na nové trendy (ESG, CSRD).
MAROŠ HALAMA, TUKE
Maroš Halama je spíkrom v diskusnom paneli INOVÁCIE & RECYKLÁCIA: NAJLEPŠIA (DIVERZIFIKAČNÁ) STRATÉGIA PRE AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL?
Maros Halama – Broker Promatech Centrum & Poradca Košického samosprávneho kraja & Spolupredseda Batteries Europe Task Force Safety & Zástupca SR v Clean Hydrogen Partnership & Poradca na Úrade vlády SR pre Mobilitu pre 21 storočie
Vedúci laboratória korózneho testovania na Technickej univerzite v Košiciach, Fakulte materiálov, metalurgie a recyklácie, broker v Centre pre pokročilé materiály a technológie Promatech pri SAV, viceprezident Slovenskej spoločnosti pre povrchové úpravy (SSPÚ), poradca pre clean-tech v Košickom samosprávnom kraji, poradca pre doménu Mobilita pre 21. storočie na Úrade vlády SR. Pôsobí aj ako spolupredseda v Batteries Europe Task Force Safety a ako zástupca Slovenska v Partnerstve Clean Hydrogen pri EK a v Európskej obrannej agentúre. Jeho súčasný výskum je zameraný na koróziu súvisiacu s bezpečnosťou pokročilých materiálov pre aplikácie v energetike a vo vodíkových technológiách, aplikáciu nanotechnológií v rôznych environmentálnych aplikáciách, oblasť nanobezpečnosti a aplikácií umelých neurónových sietí v materiálových vedách.
JÁN KLIMKO, Schaeffler
Ján Klimko je spíkrom v diskusnom paneli INOVÁCIE & RECYKLÁCIA: NAJLEPŠIA (DIVERZIFIKAČNÁ) STRATÉGIA PRE AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL?
Ján Klimko je vedúcim oddelenia výskumu a vývoja spoločnosti Schaeffler Kysuce, kde pracuje už viac ako 15 rokov. Počas svojej manažérskej kariéry stál za najdôležitejšími strategickými projektmi v oblasti R&D na Kysuciach: riadenie kompletnej lokálnej vývojovej kompetencie pre špecializované ložiská kolies, spustenie nových mechatronických produktov, napríklad aktívnych stabilizátorov pohonu, ako aj iných projektov v oblasti elektromobility. Je absolventom Strojníckej fakulty Žilinskej univerzity v odbore aplikovaná mechanika. Aktívne propaguje štúdium technických odborov a podporuje prepojenie teórie a praxe aj v programe Young R&D Engineer, ktorý v Schaeffler Kysuce úspešne rozbehli.
RONALD BLAHO, ASEKOL SK
Ronald Blaho je spíkrom v diskusnom paneli INOVÁCIE & RECYKLÁCIA: NAJLEPŠIA (DIVERZIFIKAČNÁ) STRATÉGIA PRE AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL?
Ronald Blaho, konateľ a riaditeľ organizácie zodpovednosti výrobcov pre batérie, elektrozariadenia, obaly a neobalové výrobky ASEKOL SK s.r.o. Absolvent prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave, už viac ako 20 rokov pôsobiaci v oblasti odpadového hospodárstva, expert na elektroodpad a odpadové batérie. Aktívny účastník a spíker na odborných konferenciách. Stál pri zrode kolektívneho systému pre batérie a akumulátory ASEKOL na Slovensku a vo vedúcej funkcii tam pôsobí dodnes. Je členom EUCOBAT, európskej asociácie kolektívnych systémov pre zber použitých batérií a akumulátorov so sídlom v Bruseli.
SVEN BRINK, MILENCE THE EUROPEAN E-TRUCK CHARGING NETWORK
Sven Brink je spíkrom v diskusnom paneli INOVÁCIE & RECYKLÁCIA: NAJLEPŠIA (DIVERZIFIKAČNÁ) STRATÉGIA PRE AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL?
Sven Brink, Business development manager Milence
Strategické zameranie na rozvoj siete v regióne CEE,
12-ročné skúsenosti v oblasti E-mobility, od mestských riešení so striedavým prúdom, zavádzania európskej jednosmernej siete, riešení verejnej dopravy až po dnešné vysokovýkonné elektrické nákladné vozidlá 400 kW CSS a rozvoj sietí MCS.
--------
Moderátor a odborný garant diskusie je Viliam Ostatník, zástupca riaditeľa pre výskum a analýzu Adapt institute